Oferta szkoły podstawowej i rekrutacja

ZAPRASZAMY DO DŁUGOSZA!

Najlepsze dotąd  w mieście gimnazjum stanie się najlepszą szkołą podstawową!

Wystarczy zapisać swoje dziecko do pierwszej klasy lub przenieść z innej szkoły do klasy wyższej.

Jesteśmy otwarci na dzieci ambitne, pragnące zdobywać wiedzę i osiągać sukcesy na każdym etapie szkoły podstawowej.

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza to placówka o ponad stuletniej tradycji. Naszym atutem jest model wychowawczy oparty na sprawdzonych wartościach chrześcijańskich. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, bez względu na wyznanie, jednak, przekraczając progi Długosza każdy, niezależnie na jakim etapie edukacyjnym się znajduje uczęszcza na lekcje religii obowiązkowo.

Renoma oraz wiodąca pozycja „Długosza” w skali miasta jest niewątpliwą zasługą naszego gimnazjum, którego uczniowie co roku odnoszą spektakularne sukcesy. Nasi uczniowie najlepiej spośród szkół publicznych w mieście zdają egzamin gimnazjalny. Liczba laureatów i finalistów w konkursach przedmiotowych zarówno z przedmiotów ścisłych, jak również humanistycznych, na przestrzeni ostatnich kilku lat zapewniała nam pozycję lidera w kategorii szkół gimnazjalnych na terenie Włocławka i wysokie miejsce w województwie. Nasi uczniowie realizują również swoje pasje artystyczne w ramach reaktywowanego chóru szkolnego oraz koła teatralnego, prezentując swoje talenty aktorsko-wokalne podczas szkolnych akademii oraz imprez na terenie miasta. Długoszacy mają również duże osiągnięcia  w różnych zawodach sportowych. Zarówno zainteresowania naukowe, jak i artystyczne oraz sportowe rozwijane są dzięki zaangażowanej i kompetentnej kadrze oraz wspaniałej bazie naukowej i  sportowej.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku prowadzi zajęcia w dwóch budynkach:

 • Uczniowie klas 1-3 – „Mały Długosz” – przy ul. Wojska Polskiego 2a,
 • Uczniowie klas 4-8 – „Duży Długosz” – przy ul. Łęgskiej 26.

Uczniowie klas 1-3 – „Mały Długosz” – przy ul. Wojska Polskiego 2a

Małym długoszakom zapewniamy:

– nowoczesną i bezpieczną bazę dydaktyczną:

 • przestrzenne, dobrze wyposażone sale lekcyjne dla najmłodszych,
 • pracownię komputerową,
 • salę gimnastyczną,
 • bibliotekę, która pozwala zaszczepiać zainteresowanie czytelnictwem.
 • zamykane, indywidualne szafki dla każdego ucznia,
 • cała placówka objęta monitoringiem oraz systemem kontroli dostępu, które zwiększają bezpieczeństwo.

– dobrze zorganizowany czas po lekcjach w świetlicy:

 • czynnej codziennie 6.30-16.30,
 • do dyspozycji uczniów przygotowaliśmy drugą mniejszą salę do pracy/nauki w ciszy i skupieniu,
 • wyposażonej w klocki Lego, dostępne dla wszystkich, gry planszowe, łamigłówki, gry matematyczne,
 • jeżeli tylko pogoda na to pozwala, dzieci spędzają czas po zajęciach na świeżym powietrzu, korzystając z wielofunkcyjnego boiska sportowego, a także kolorowych placów zabaw, w tym z podwórka NIVEA.

W roku szkolnym 2018/2019 oprócz obowiązkowych godzin dydaktycznych zgodnych z nową podstawą programową oferujemy dodatkowo uczniom:

 • zwiększone godziny matematyki, innowacji matematycznej oraz nauki programowania,
 • godzinę edukacji przez szachy,
 • jedną klasę pierwszą z rozszerzoną nauką języka angielskiego,
 • drugi język obcy – język niemiecki,
 • godzinę czytania,
 • bogatą ofertę kół zainteresowań: robotykę, angielski z iPadami, zajecia wyrównawcze i przygotowujące do konkursów, plastyczne, muzyczne, kuchcikowo, koła sportowe UKS Długosz

W dniach 26 – 29.03. 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza oraz Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” we Włocławku odbyła się rekrutacja kandydatów do klas pierwszych i grup przedszkolnych. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w rozmowach z komisją rekrutacyjną. Następnie rozwiązywały zadania, w których mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami, zainteresowaniami i licznymi pasjami. Z całą pewnością dla naszych przyszłych uczniów i przedszkolaków była to pierwsza rozmowa kwalifikacyjna, podczas której wykazywali się zaangażowaniem i odwagą w pokonywaniu kolejnych wyzwań.

Rekrutacja zakończyła się ogromnym sukcesem, nasza placówka cieszy się dużym zainteresowaniem. Wszystkie wolne miejsca w Katolickim Publicznym Przedszkolu „Pod Aniołem Stróżem” zostały zajęte i jest jeszcze długa lista oczekujących.

Listy uczniów zakwalifikowanych do dalszej rekrutacji zostały przedstawione przez sekretariat oraz wywieszone na tablicy ogłoszeń w SP. Trwa rekrutacja uzupełniająca – serdecznie zapraszamy kandydatów do klasy pierwszej SP.

Gratulujemy odwagi i życzymy uśmiechu podczas dalszych postępowań rekrutacyjnych!


Uczniowie klas 4-8 – „Duży Długosz” – przy ul. Łęgskiej 26

 • Dla uczniów klas 4-5 wydzielone zostało piętro wraz ze świetlicą, z osobnym wejściem do budynku od strony dziedzińca.
 • Dzieci uczą się w dobrze wyposażonych klasopracowniach.
 • Przerwy uczniowie spędzają w przestronnym korytarzu, korzystając z kolorowych gier – w klasy, twister czy taniec hopla. Gdy tylko pogoda pozwala, dzieci wychodzą na piękny zielony dziedziniec z ławeczkami do siedzenia, bądź grają w piłkę na wielofunkcyjnym boisku sportowym.
 • Starsze klasy  6-8 wchodzą w miejsce gimnazjum i korzystają z jego bogatej bazy dydaktyczno-wychowawczej.

Naszym celem jest, by dotychczasowe sukcesy uczniów wygaszanego gimnazjum przełożyły się na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza, dlatego utworzyliśmy klasy siódme:

 • z  większą ilością godzin matematyki,
 • z większą ilością godzin języka angielskiego.

W roku szkolnym 2018/2019 jesteśmy otwarci na przyjęcie do takich właśnie klas siódmych nowych uczniów.

W klasach czwartych oprócz nauki j. angielskiego, prowadzimy naukę dodatkowego języka obcego:

 • j. niemieckiego lub j. francuskiego.

W nowym roku szkolnym planujemy utworzyć trzy klasy czwarte o zwiększonej ilości godzin  matematyki i języka angielskiego.

Nasi uczniowie mają zajęcia z programowania i robotyki w specjalnej pracowni wyposażonej w zestawy LEGO MoreToMath.

Wszyscy obowiązkowo uczą się tańczyć, a po lekcjach mogą poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania, uczestnicząc w licznych kołach, od przedmiotowych poprzez szachowe, czytelnicze, teatralne, muzyczne aż po taneczne i sportowe.

Młodsze dzieci wniosły w mury dostojnego „Długosza” wiele energii, radości i uroku. Dochodzi do niezwykłej wymiany doświadczeń i zdrowej rywalizacji. Młodsi zarażają entuzjazmem, szczerością i otwartością starszych długoszaków. Gimnazjaliści i licealiści, nie chcąc pozostawać w tyle, zwiększają swoje zaangażowanie, a ponadto uczą się empatii – w trudnych sytuacjach pomagają młodszym.

Serdecznie zapraszamy Rodziców, by zapisali swoje dzieci do klasy pierwszej, bądź przenieśli je do starszych oddziałów  szkoły podstawowej, szczególnie jeśli wcześniej chcieli zapisać swoje dziecko do naszego gimnazjum.

CZEKAMY W DŁUGOSZU!

 • na kandydatów do klas 1-3 – przy ul. Wojska Polskiego 2 a
 • na kandydatów do klas 4-8 – przy ul. Łęgskiej 26

Folder informacyjny ZSK


Dokumenty do pobrania

pliki PDF