Konferencja “Wspomaganie szkół w procesie nauczania programowania”

Konferencja została zorganizowana 15 września w Bydgoszczy przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty wraz z Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy. Adresowana była do szkół przystępujących do „Pilotażowego wdrażania programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne w szkołach”. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele prowadzący innowacje informatyczne: p. Krzysztof Krychowiak i p. Jadwiga Piasecka.

Konferencję otworzył Marek Gralik, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Następnie firmy zaprezentowały swoje produkty wspomagające proces nauki programowania na każdym etapie nauczania. Były propozycje z dziedziny robotyki, wykorzystanie klocków LEGO oraz platformy edukacyjnej. W dalszej części spotkania swoją ofertę edukacyjną przedstawiły CKU, TODMiDN w Toruniu oraz KPCEN w Bydgoszczy.

W trakcie konferencji podano terminy poszczególnych etapów po raz pierwszy w tym roku organizowanego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki: 18.11.2016, 16.02.2017, 18.03.2017. Konkurs będzie przeprowadzony na komputerach online, przy wsparciu informatycznym firmy Learnetic S. A.

                                                                                                                           Jadwiga Piasecka

Skip to content