Pierwszoklasiści gimnazjum na wycieczce integracyjno-edukacyjnej w Biskupinie

Zwyczajem naszej szkoły stały się wrześniowe wyjazdy integracyjno-edukacyjne pierwszoklasistów gimnazjum.  Właśnie na taką wycieczkę w czwartek 22 września wybrali się uczniowie klas Ia, Ib, Ic, Id i Id wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami: p. Anną Baranowską, p. Martą Pankiewicz, p. Lidią Wiśniewską, p. Andrzejem Przybylskim, p. Jakubem Kostrzewskim oraz p. Aleksandrą Rusin i p. Paulina Kłonowską. Celem wyprawy był Festyn Archeologiczny w Biskupinie. Na tegorocznym festynie królowała moda sprzed tysięcy i setek lat – od epoki kamienia po czasy nowożytne – rekonstruowana na podstawie znalezisk archeologicznych, źródeł ikonograficznych i pisanych. Na licznych stoiskach przygotowanych przez studentów archeologii i pasjonatów historii można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy na temat procesu powstawania i zdobienia tkanin, sposobów wykonywania dawnej bielizny, galanterii i biżuterii, a także z czego przed wiekami wykonywano kosmetyki do ozdoby i pielęgnacji ciała. Nie zabrakło dawnej muzyki, walk wojowników czy degustacji potraw. Uczniowie klas pierwszych, zwiedzając prehistoryczną osadę w Biskupinie, mieli za zadanie wypełnić otrzymane od nauczycieli historii karty pracy.  Wyjazd bowiem, poza integracją, miał wzbogacić wiedzę uczniów na temat tego najstarszego w Polsce znaleziska archeologicznego.

 

Skip to content