Podsumowanie kiermaszu charytatywnego GDZIE MISJONARZE – TAM NADZIEJA

W październiku i listopadzie 2016 r. w naszej Szkole Podstawowej zorganizowano kiermasz charytatywny w ramach  Ogólnopolskiego konkursuGdzie misjonarze – tam nadzieja, który służył odnowieniu  i pogłębieniu świadomości misyjnej dzieci oraz ich odpowiedzialności za misje.

Podczas kiermaszu była możliwość zakupu przeróżnych rzeczy ofiarowanych lub wykonanych samodzielnie przez uczniów. Kiermasz cieszył się dużym powodzeniem. Podczas akcji zebrano 2000 zł /dwa tysiące zł/. Dochód ten został przeznaczony na wsparcie projektu „Remont i wyposażenie przyszpitalnego przedszkola w Katondwe (Zambia)”.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu, szczególnie klasie 5 SP, jak również tym – którzy zechcieli nas odwiedzić i zakupić przygotowane przedmioty!

Szczególne podziękowania składam Pani Bożenie Sobierajskiej, która w ramach zajęć koła plastycznego zaangażowała uczniów do wykonania prac solankowych przekazanych na kiermasz oraz za zorganizowanie wraz z Samorządem Uczniowskim dyskoteki charytatywnej, z której zebrane dary serca zostały przekazane na cele kiermaszu.

s. Goretti Bartczak

Galeria zdjęć >>

Skip to content