Rajd PTTK pt. “Przyroda a krajoznawstwo”

Tegoroczne sobotnie spotkania z przyrodą i historią regionu koło turystyczno – krajoznawcze zaczęło od wyprawy do Nieszawy. Uczestnikami wyprawy byli uczniowie klasy Ia gimnazjum. Nasz rajd zaczęliśmy nietypowo, bo przejażdżką pociągiem ze stacji głównej we Włocławku do Turzna Kujawskiego. Stamtąd już pieszo wędrowaliśmy do Raciążka, gdzie  w remizie strażackiej czekał na nas posiłek turystyczny. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy dalej, drogą przez Podole doszliśmy do Nieszawy, gdzie podziwialiśmy malowniczą dolinę rzeki Wisły. Cała trasa naszego marszu miała długość 12 km. Na ryneczku w Nieszawie został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o Raciążku i Nieszawie. Uśmiechnięci i dość zmęczeni wróciliśmy  autokarem do Włocławka.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzorowe zachowanie i dobrą zabawę.

Dorota Antczak, Aneta Pawłowska

Skip to content