Poznanie siebie – zajęcia dla licealistów

W piątek 18 listopada na zaproszenie pedagoga szkolnego – p. Aleksandry Madajczyk – z klasami II A I II B LO spotkała się p. Marta Napierała, psycholog-doradca zawodowy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku.

Tematem warsztatów było rozpoznanie przez licealistów własnych predyspozycji i zainteresowań, wskazanie  mocnych i słabych stron oraz wzmocnienie motywacji do własnego rozwoju.

Młodzież dowiedziała się również, jak istotną rolę w życiu człowieka odgrywa świat uczuć i emocji. Każdemu wyborowi towarzyszy obawa, stąd tak trudno czasami o racjonalne decyzje dotyczące przyszłości, zarówno tej edukacyjnej, zawodowej, jak i życiowej.

Pani psycholog przedstawiła kilka recept na radzenie sobie ze stresem i obawami. Zachęcała do przemyślanego planowania kariery zawodowej.

Warsztaty bardzo podobały się młodzieży, która aktywnie w nich uczestniczyła.

Aleksandra Madajczyk-pedagog szkolny

Skip to content