Twórcze warsztaty w przedszkolu – „Wieniec adwentowy”

Już za kilka dni rozpocznie się adwent – wyjątkowy, radosny czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębiania miłości względem bliźnich i Pana Boga.

Z okresem adwentu związany jest zwyczaj święcenia wieńców adwentowych, wykonywanych z gałązek sosny lub świerku, na których umieszczane są cztery świece – symbole czterech adwentowych niedziel. W pierwszym tygodniu adwentu zapala się jedną świecę, w drugim dwie, w trzecim trzy, a w ostatnim wszystkie cztery. Zapalanie świec oznacza czuwanie i gotowość na przyjście Zbawiciela. Wieniec ma bogatą symbolikę, jest on m.in. symbolem jedności rodziny, która duchowo przygotowuje się na wielkie wydarzenie, jakim są narodziny Pana.

W dniu 22 listopada br., w naszym przedszkolu postanowiliśmy zorganizować specjalne warsztaty, na których rodzice wraz ze swymi dziećmi mogli takie wieńce adwentowe własnoręcznie zrobić. Chętnych nie zabrakło. Uczestnicy zajęć przynieśli mnóstwo gałązek, wstążek i różnorodnych ozdób, którymi udekorowali swe wieńce. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy rodziców i same chętnie brały udział w powierzonych im zadaniach. Podczas pracy wszystkim towarzyszyła miła i radosna atmosfera.

Marta Antczak

zdjęcia >>

Skip to content