Historia blisko nas…

Aby znać i rozumieć historię Polski i świata, warto zacząć od poznawania miejsc związanych z historią naszego miasta. Dlatego uczniowie gimnazjum należący do koła historycznego w dniu 21 listopada 2016 r. odwiedzili malowniczo położony nad Wisłą Pałac Biskupi. Niegdyś mieścił się tu ważny gród książęcy, a od XIV wieku zamek biskupi. Przez kolejne lata nabrał cech rezydencji klasycystycznej.

Naszym przewodnikiem po Pałacu był ksiądz prałat Lesław Witczak, który należał do osób zaangażowanych w ostatnie odnowienie budynku. Zostaliśmy zapoznani nie tylko z dziejami Pałacu Biskupiego, ale również mogliśmy obejrzeć jego najciekawsze części, m.in. uroczą kaplicę oraz przepiękne sale, w których ksiądz biskup przyjmuje dostojnych gości. Mieliśmy także możliwość przywitania się z gospodarzem Pałacu – księdzem biskupem Wiesławem Meringiem.
Za ciekawą lekcję historii jeszcze raz bardzo dziękujemy księdzu prałatowi  Lesławowi Witczakowi.

Aleksandra Rusin

Skip to content