LEGO i matematyka w podstawówce Długosza

Wymyślone przez Duńczyków w 1949 r. klocki do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością. Tajemnica kolorowych elementów tkwi w nieograniczonych możliwościach konstrukcyjnych w zależności od wyobraźni użytkownika. Dlatego bez względu na to, czy ma się 7, 17 czy 70 lat, każdy chętnie połączy kilka niepozornych klocków, aby uzyskać wyjątkową konstrukcję.

Rozwijając kompetencje matematyczne naszych uczniów wprowadzamy od następnego półrocza regularne zajęcia LEGO Education MoreToMath dla wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks.  Jana Długosza we Włocławku.

Wykorzystując klocki LEGO, abstrakcyjne problemy sprowadzamy do praktycznych, zrozumiałych dla uczniów sytuacji. Aby zajęcia odbywały się na najwyższym poziomie, nawiązaliśmy współpracę z dystrybutorem AKCES edukacja – oficjalnym dystrybutorem rozwiązań LEGO Education  w Polsce.

Zapraszamy do Długosza 🙂

kz

Skip to content