Zdjęcie stulecia

Z nieukrywaną dumą prezentujemy fotografię stulecia, do której pozowały 884 osoby wchodzące w skład Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku w dniu 26 października br. 
Okazją do tego wyjątkowego zdjęcia jest obchodzone w tym roku stulecie szkoły, którą założył ks. bp Stanisław Zdzitowiecki w 1916 roku.

Szkoła przetrwała wiele ciężkich momentów historii, ale jak widać po latach, każda trudność stała się szansą do jeszcze piękniejszego wzrostu. Reaktywowana w roku 2000, zaledwie w kilka lat zyskała dawną świetność. Za sprawą dyrektora ks. Jacka Kędzierskiego nastąpił jej rozwój, gruntownie odremontowano zniszczony budynek, dobudowaną drugą salę gimnastyczną, a dzięki decyzji ks. bpa Wiesława Meringa otworzono w 2013 r. szkołę podstawową. Nie zdążyły minąć trzy lata, a zespół edukacyjny Długosza dopełniło przedszkole.

Wszyscy wiedzą, że szkoła to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Każda z placówek, wchodzących w skład ZSK, może pochwalić się swymi uczniami. Obecnie w liceum uczy się 243 uczniów, w gimnazjum 359, w szkole podstawowej 196, a 53 najmłodszych uczęszcza do przedszkola. Do imponującej liczby uczniów 851 dołącza 85 nauczycieli i wychowawców i wraz z dwudziestoosobową kadrą administracyjną stanowimy ponad dziewięćsetosobową wspólnotę (956 osób).

My, kolejnej takiej fotografii nie doczekamy, za sto lat, będziemy już patrzeć z góry…

Autorami fotografii są: p. Andrzej Czerwiński, p. Krzysztof Jabłoński, p. Krzysztof Kwapinski (zdjęcia z drona).

kz

Poniżej link do zdjęć pana Czerwińskiego w pełnej rozdzielczości z możliwością przybliżenia:

LINK

Zdjęcia – J. Czerwiński

Zdjęcia – K. Jabłoński

Zdjęcia z drona – K. Kwapinski

Skip to content