Historyczny sukces ucznia Długosza

Praktycznie od początku reaktywacji Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza  uczniowie liceum biorą udział w ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Do tej pory bardzo trudny etap szkolny nie pozwalał uczniom na przejście dalej.

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym udało się uczniowi klasy III C LO – Wiktorowi Zabielskiemu, pod opieką p. Macieja Ziółkowskiego –  pokonać tę barierę i awansować do etapu II. Sukces jest o tyle większy, że test był bardzo trudny  i wymagał szerokiej wiedzy z zakresu słownictwa i gramatyki języka angielskiego. Już 16 stycznia w Gdańsku, czeka na Wiktora część pisemna, a jeśli i tam uzyska wystarczający wynik – na co mocno liczymy – to 30 stycznia będzie on musiał zmierzyć się z arcytrudną częścią ustną.

Symboliczny wydaje się zbieg okoliczności, iż na ten właśnie sukces z języka angielskiego w liceum trzeba było czekać na 100 – lecie Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza.

Gratulujemy już osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia podczas dalszych zmagań.

Maciej Ziółkowski

Skip to content