Wizyta duszpasterska w Długoszu

„Niech Chrystus błogosławi temu mieszkaniu…” 

Okres Bożego Narodzenia jest czasem pogłębiania więzów z Bogiem, z rodziną i naszymi wspólnotami. Wizyta duszpasterska, która odbywa się w tym czasie, jest wyrazem pasterskiej troski kapłanów o powierzonych sobie wiernych. Tradycja wizyty duszpasterskiej, zwanej popularnie „kolędą” zawiera w sobie bogactwo znaków i treści. Piękna i głęboka jest treść śpiewanych kolęd, które są zwiastowaniem radości o narodzonym Bożym Synu; otwierając zaś drzwi mieszkania, chcemy zaprosić Jezusa Chrystusa, by narodził się w każdym z nas.

W dniu 11 stycznia wizytę duszpasterską Roku Pańskiego 2017 przeprowadził w murach Długosza ksiądz Marcin Lewandowski. Przy śpiewie kolęd i asyście ministrantów Kapłan odbył obchód gmachu szkoły, z uwzględnieniem mieszkania ks. Dyrektora i jego Mamy, gabinetu wychowawców oraz pokojów mieszkalnych wychowanków internatu.

W czasie odwiedzin ks. Marcin Lewandowski w każdym miejscu odczytał fragmenty Pisma św., poprowadził modlitwy o błogosławieństwo dla mieszkańców, a następnie był czas na rozmowy o radościach i trudnościach dnia codziennego każdego z nas i naszej wspólnoty.

Chrześcijanie, którzy przyjmują kapłana z wizytą duszpasterską dają świadectwo swojej przynależności do Kościoła.

D. Goldewicz

fot.: PK, DG

Skip to content