Programowanie – prezentem na przyszłość. Nauka programowania w gimnazjum

Programowanie – prezentem na przyszłość. Nauka programowania w gimnazjum

Taki tytuł nosi innowacja pedagogiczna w ramach pilotażowego wdrożenia nauczania programowania w edukacji formalnej w naszym gimnazjum. Innowacja wprowadziła nauczanie programowania w oparciu o projekt nowej podstawy programowej z informatyki na podstawie, przygotowanego na potrzeby tej innowacji, mojego autorskiego programu nauczania „Program nauczania informatyki. Nauka programowania w gimnazjum” . Innowacja ta jest realizowana w klasie Ia i Ib.

Pierwszy semestr za nami. Uczniowie musieli się zapoznać z nowymi pojęciami, nauczyć się algorytmicznego myślenia. Bardzo pomocna okazała się platforma edukacyjna mCourser, która ułatwiła przyswojenie wiedzy, a dzięki interaktywnym zadaniom – utrwalenie wiedzy i umiejętności. Dodatkowo w atrakcyjnym środowisku Baltie uczniowie budowali, czarowali, a później programowali, utrwalając przy zabawie techniki algorytmiczne.

Jadwiga Piasecka

 

Skip to content