Studniówka 2017

W minioną sobotę (14 stycznia 2017 r.) uczniowie klas maturalnych, wraz z zaproszonymi gośćmi, bawili się na balu studniówkowym. Impreza miała miejsce w restauracji „Podgrodzie” w pobliżu – jak zauważył otwierający bal dyrektor Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, ks. dr Jacek Kędzierski – królewskiego miasta, Kowala.

Jak nakazuje piękna polska tradycja, całość rozpoczęła się dostojnym polonezem, który w tym roku opracowała p. Milena Kujawa – nauczycielka tańca w Długoszu, a który pięknie wykonały nasze śliczne dziewczęta wraz z eleganckimi, przystojnymi chłopcami. Po polonezie nastąpiło oficjalne otwarcie balu, którego dokonał Dyrektor ZSK. W pierwszej kolejności ks. Dyrektor podziękował Rodzicom, którzy podjęli się zorganizowania studniówki, dbając o każdy najmniejszy szczegół, by była ona niezapomniana dla ich dzieci. W słowach skierowanych do bohaterów sobotniego wieczoru ks. Dyrektor życzył im udanej zabawy. Ponadto złożył życzenia jak najwyższych wyników na egzaminach maturalnych, tak, by dla zdających były one powodem do radości i satysfakcji z podejmowanego trudu, a dla całej szkoły – powodem do dumy.

Następnie głos zabrał ks. dr Andrzej Tomalak –  Sekretarz Biskupa Włocławskiego, a w przeszłości katecheta w Publicznym Liceum im. ks. Jana Długosza. Ks. Andrzej odczytał list od ks. bp. Wiesława Alojzego Meringa, Pasterza diecezji, w którym ks. Biskup kładł nacisk na to, aby dziś bawiący się na studniówce, a niedługo już absolwenci Długosza, korzystali w życiu ze zdobytej w szkole wiedzy, ale przede wszystkim kierowali się pogłębianą podczas nauki mądrością.

W imieniu Rodziców kilka słów do maturzystów wygłosiła p. Iwona Tomczewska, która wywołała wzruszenie zwłaszcza w tych uczniach, którzy w Zespole Szkół Katolickich spędzili aż 6 lat, ucząc się najpierw w gimnazjum, a potem w liceum. Udanej zabawy studniówkowej życzyła także przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Marchlewska.

Na koniec części oficjalnej w imieniu wszystkich maturzystów głos zabrała Daria Skotnicka, która złożyła serdeczne podziękowania całej Dyrekcji Długosza, Nauczycielom i Wychowawcom. Wyraziła wdzięczność za stworzone doskonałe warunki, motywowanie do nauki i pomoc w pokonywaniu pojawiających się czasem trudności.

Po części oficjalnej rozpoczął się pierwszy „dorosły” bal w życiu naszych uczniów. Wspaniała zabawa trwała do świtu.

A. Szumińska

fot. K. Jabłoński

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym profilu na Facebooku: KLIKNIJ

Skip to content