Siatkarki Długosza w akcji

12 stycznia 2017 roku reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej dziewcząt rozegrała mecz w Zespole Szkół nr 4 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego we Włocławku.  Możemy się pochwalić dobrymi wieściami z owego wydarzenia. Nasze siatkarki odniosły zwycięstwo, wygrywając z drużyną z Gimnazjum nr 5. Do samego końca dziewczęta walczyły zawzięcie. Nasza drużyna cały czas prowadziła, wygrywając każdy set ze znaczną przewagą punktów. Zarówno to zwycięstwo, jak i zadowalający wynik wcześniejszego  meczu , kiedy nasze siatkarki nie pozostawiły rywalkom z Gimnazjum nr 14 szansy na wygraną, zapewniły naszej szkole miejsce na podium i puchar . Ostatecznie reprezentacja z Długosza awansowała  do etapu rejonowego. Dziewczęta na boisku pokazały prawdziwego ducha walki oraz umiejętności, do których poprawy przyczyniły się cotygodniowe treningi.

Skład reprezentacji :

  1. Wiktoria Grzelakowska IIIc        kapitan
  2. Klaudia Kazimierska IIIb
  3. Anna Tomaszewska IIa
  4. Klaudia Głowacka IIb
  5. Agata Ligowska IIb
  6. Natalia Pielka IIb
  7. Martyna Kumorczyk IIc
  8. Aleksandra Witkowska IId
  9. Maria Cieślewicz Ib

Opiekun:  Józef  Nowak

Opracowała  Klaudia Głowacka IIb

Warto tutaj dodać, że 11 stycznia 2017 r. uczniowie naszej szkoły mogli być świadkami kolejnego już meczu towarzyskiego w piłce siatkowej dziewcząt, rozegranego pomiędzy reprezentacjami gimnazjum i  liceum. Pomimo różnicy wieku zawodniczek, poziom gry był bardzo wyrównany. Wynik meczu przez cały czas zmieniał się na korzyść jednej bądź drugiej strony. Po zaciętej walce o każdą piłkę w ostatnim secie , zwycięstwo odniosła reprezentacja gimnazjum.  Ten mecz był dla dziewcząt z gimnazjum sparingiem przed meczem z Gimnazjum nr 5.

Wiktoria Grzelakowska

 

Skip to content