LEGO – zabawa i nauka od 1932 roku

– Abyśmy potrafili nauczać przez zabawę…

W dniu 31 stycznia br. nauczyciele szkoły podstawowej Długosza wzięli udział w szkoleniu prowadzonym przez Bartka Sobkowiaka z Akces Edukacja oficjalnego dystrybutora LEGO w Polsce. Ponieważ nasze ręce potrafią zrobić rzeczy, których nasz mózg myśli, że nie umie – budowanie z klocków jest doskonałym sposobem na rozwijanie zarówno umiejętności manualnych, jak i umysłowych. Dla dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole doskonalenie tych umiejętności jest podstawą do rozwijania logicznego myślenia i kształtowania wyobraźni. Dziecko, które patrzy na tablicę, choćby była najnowocześniejsza na świecie! – ono wciąż tylko patrzy –  może tak patrzeć… i nie musi myśleć…

Ale nie zbuduje najprostszej zadanej figury z kilku klocków – jeżeli nie użyje, i rąk, i umysłu jednocześnie!  – to doskonały sposób na włączenie każdego dziecka w proces edukacji. W budowaniu z klocków, nie ma złych rozwiązań – liczy się pomysł i kreatywność – a to motywuje uczniów do skupienia uwagi na wykonywanym zadaniu.

I na tym w nauczaniu początkowym nam zależy.

 

Już po feriach rozpoczynamy tę niezwykłą przygodę. Wszystkie klasy 1-3 będą miały zajęcia z matematyki przy wykorzystaniu klocków LEGO MoreToMath.

Od samego początku wzmacniamy u naszych uczniów zainteresowania matematyką, dlatego już od trzech lat realizujemy (jako pierwsza szkoła podstawowa we Włocławku) rozszerzony program edukacji matematycznej według koncepcji p. prof. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Teraz wzbogacamy naszą ofertę edukacji matematycznej.

Po feriach wprowadzamy też w ramach zajęć dodatkowych, kół zainteresowań – robotykę na klockach LEGO – w oparciu o zestawy klocków LEGO Education WeDo 2.0

Zapraszamy do szkoły podstawowej Długosza!

 

KZ

Skip to content