Święto nauki w Długoszu trwa..

Od poniedziałku 30.01.2017 r. do 08.02.2017 r.  w naszej szkole przy ul. Łęgskiej 26 trwają ciekawe zajęcia dla młodzieży naszego miasta. Są one realizowane dzięki wsparciu Fundacji ANWIL dla Włocławka w ramach konkursu grantowego „Uczę się z ANWIL”, którego celem jest popularyzacja nauk ścisłych: chemii, matematyki, fizyki i informatyki.

W poniedziałek w pracowni chemicznej p. Konrad Trokowski prowadził warsztaty z wykładem i pokazami dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież wykonywała efektowne i użyteczne doświadczenia chemiczne oraz poznawała metody pracy profesjonalnych chemików analitycznych.

Natomiast w pracowni komputerowej, na zajęciach prowadzonych przez p. Jadwigę Piasecką, gimnazjaliści poznawali tajniki programowania, tworząc gry komputerowe.

Jadwiga Piasecka

Skip to content