Wielki chemiczny sukces naszych gimnazjalistów!

Czworo uczniów naszego gimnazjum zdobyło tytuły laureatów, a troje – finalistów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii dla gimnazjum. Wśród laureatów jest jedna uczennica klasy drugiej i troje uczniów klas trzecich. To zdecydowanie najlepszy wynik ze wszystkich szkół we Włocławku.

W porównaniu do poprzednich edycji tego konkursu znacznie wzrosła trudność testów, a progi punktowe na poszczególnych etapach konkursu zostały znacznie podniesione. Uczniowie Długosza spisali się jednak na medal osiągając świetne wyniki.

Tytuły laureatów zdobyli:

  • Agata Balcerowska (klasa III c),
  • Maja Mysłowska (klasa II a),
  • Alicja Orłowska (klasa III a)
  • Kacper Kotkiewicz (klasa III a).

Finalistami natomiast zostali:

  • Aleksandra Lewandowska,
  • Krzysztof Naraziński
  • Adam Piętowski (wszyscy z klasy III a).

Na uwagę zasługuje wynik Agaty, która zdobyła 39 na 40 możliwych punktów. Opiekunami uczniów byli pani Urszula Brykalska i pan Konrad Trokowski.

Już drugi rok z rzędu wynik Długoszaków w konkursie kuratoryjnym z chemii jest zdecydowanie najlepszy we Włocławku. Oprócz czwórki laureatów z Długosza, jeszcze tylko trzy gimnazja mogą pochwalić się jednym laureatem z chemii: Gimnazjum nr 4 im. ONZ, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów i Gimnazjum Dwujęzyczne.

Urszula Brykalska
Konrad Trokowski

Skip to content