Aktywne ferie w DŁUGOSZU!!!

Dnia 2.02.2017 roku uczniowie uczestniczący w feriach zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza wybrali się z opiekunami Panią Moniką Kwiatkowską i Panią Aleksandrą Ujazdowską na zajęcia do Włocławskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Celem zajęć było uświadomienie uczniom znaczenia owadów w procesie zapylania oraz uświadomienie konieczności ochrony zapylaczy. Poprzez dopasowane do grupy wiekowej metody uczniowie poznali najważniejsze zapylacze, dowiedzieli się w jaki sposób zapylają one kwiaty, ile roślin użytkowych jest zależnych od owadów, dlaczego zapylacze są zagrożone i jak możemy je chronić.

Podczas zajęć wytapialiśmy świece z wosku pszczelego, uczniowie mieli możliwość degustacji produktów pszczelich.

 

Tego dnia również odbywały się zajęcia plastyczne pod kierunkiem Pani Bożeny Sobierajskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z klockami Lego. Czwarty dzień ferii w „Długoszu” był bardzo udany. Każdy miał możliwość spędzenia ciekawie czasu.

Skip to content