Długoszacy z przygodami na czwartym meczu hokejowym w Toruniu

31 stycznia – już po raz czwarty – młodzież z naszego gimnazjum z inicjatywy i pod opieką pana Konrada Trokowskiego pojechała na mecz Polskiej Hokej Ligi z udziałem drużyny Nesta Mires Toruń. Wyjazd był bardzo udany i okraszony niecodziennymi wydarzeniami.

Oprócz wizyty na TorTorze i dopingowaniu toruńskich hokeistów, gimnazjaliści wraz z opiekunem odbyli spacer toruńską Starówką, połączony z wizytą w sklepie ze sławnymi piernikami. Uczniom podobała się również piesza wędrówka z centrum Torunia na ulicę Bema oraz droga powrotna, podczas której trzeźwością umysłu wykazał się jeden z uczestników wycieczki – Szymon Jóźwiak z klasy Ia. Widząc płonący śmietnik na przystanku autobusowym, Szymon z pełnym spokojem zadzwonił pod 998 i przekazał strażakom niezbędne informacje. Pożar został szybko ugaszony.

Przed północą wycieczka zameldowała się we Włocławku. Większość z jej uczestników już w środę rano zjawiła się w szkole, aby wziąć udział w zajęciach w ramach „Święta nauki w Długoszu”.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że po ciekawym meczu Nesta Mires Toruń pewnie pokonała MH Automatykę 2014 Gdańsk 7:1. Po spotkaniu odbyła się krótka rozmowa z Michałem Kalinowskim – toruńskim hokeistą i autorem dwóch asyst we wtorkowym starciu.

Konrad Trokowski

Skip to content