Ostatni dzień półkolonii w SP Długosza

Ostatni dzień ferii zimowych w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku rozpoczął się na ul. Wojska Polskiego 2a. Po zabawach porannych uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli do ZSK na ul. Łęgską, aby wziąć udział we Mszy Świętej pierwszopiątkowej odprawianej przez ks. dyr. Jacka Kędzierskiego.  Skierowane słowa do uczniów  przez Księdza Dyrektora przybliżyły postać świętego Kazimierza Królewicza patrona kaplicy szkolnej, św. Jana Pawła II, św. s. Faustynę oraz bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Na zakończenie ks. Dyrektor podziękował uczniom za wspólną modlitwę oraz zaangażowanie w oprawę liturgiczną.

Kolejnym punktem dnia były rozgrywki w piłkę siatkową i nożną. Po powrocie do gmachu szkoły podstawowej  uczniowie uczestniczyli w grach planszowych oraz zabawach konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków lego.

Bożena Sobierajska, Monika Kwiatkowska, 

Andrzej Gołębieski i Krzysztof Krychowiak

Skip to content