Ciekawe ferie w Toruniu – dzień pierwszy

W poniedziałek, 6 lutego, grupa trzynaściorga naszych gimnazjalistów i licealistów z inicjatywy oraz pod opieką pana Konrada Trokowskiego spędziła długi i przepełniony atrakcjami dzień w Toruniu. Program był bardzo zróżnicowany i każdy z uczestników wycieczki znalazł coś dla siebie. Drugi dzień w Grodzie Kopernika ta sama grupa uczniów spędzi już w najbliższą środę.

Uczniowie spotkali się z pomysłodawcą i organizatorem wycieczki – panem Konradem Trokowskim – na dworcu PKP we Włocławku, skąd pociągiem Przewozów Regionalnych udali się do Torunia. Dzień rozpoczął się od godzinnej wizyty w ogrodzie zoobotanicznym, gdzie największe wrażenie na uczniach zrobiły zwierzęta niespotykane w Polsce, czyli kangury, niedźwiedź i alpaka. Kolejnym punktem programu były zajęcia praktyczne w Żywym Muzeum Piernika połączone z ciekawymi i bardzo barwnymi opowieściami animatorów. Każdy z uczniów opuścił muzeum z własnoręcznie wykonanym i upieczonym piernikiem.

Następnie grupa wycieczkowa udała się na granice Torunia, aby zwiedzić najnowocześniejszy stadion żużlowy świata – MotoArenę Toruń im. Mariana Rosego. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne (park maszyn, trybuna VIP, stanowisko pracy sędziego zawodów) oraz odbyć spacer po torze, na którym ścigają się żużlowcy. Długoszacy wyrazili chęć przyjazdu wiosną lub latem na mecz żużlowy drużyny Get Well Toruń i z pewnością taka wycieczka się odbędzie!

Po wizycie na MotoArenie uczniowie wraz z opiekunem tramwajem wrócili na Starówkę, gdzie po obiedzie udali się na zwiedzanie charakterystycznych miejsc Torunia, a także zakupili słynne na cały świat toruńskie pierniki. Wracając do domu, żałowali, że czas tak szybko zleciał. Jednak nic straconego: kolejna wycieczka do Torunia odbędzie się już w środę, a wówczas planowana jest cała moc atrakcji!

Konrad Trokowski

Skip to content