Maturalny czwartek i piątek

Czwartek, 2 lutego, był dniem poświęconym na maturę rozszerzoną. Z zajęć z panią Joanną Karwowską skorzystało 87% uczniów przystępujących do tego egzaminu w tym roku szkolnym w ZSK.

Wspólnymi siłami rozwiązaliśmy arkusz maturalny z roku 2015. Celem zajęć było rozwiązywanie zadań kilkoma sposobami, aby uczniowie mogli zaobserwować najciekawsze, najłatwiejsze, najkrótsze, najbardziej im odpowiadające rozwiązania. Każdy uczestnik mógł wypowiedzieć się na temat zadania i zasygnalizować swoje spostrzeżenia. Chętni uczniowie pokazywali swoje rozwiązania na tablicy.

Następnego dnia, czyli w piątek spotkaliśmy się, aby w podobny sposób jak dzień wcześniej rozwiązać arkusz matury podstawowej z roku 2015. Zadania testowe uczestnicy starali się rozwiązywać w pamięci, w prost z definicji, metodą eliminacji, podstawienia i dzięki logicznemu wnioskowaniu. Zadania otwarte tak jak dzień wcześniej rozwiązywaliśmy różnymi sposobami i dzieliliśmy się spostrzeżeniami.

Po rozwiązaniu całego arkusza przyszedł czas na quiz matematyczny. Wyznaczeni uczestnicy musieli kolejno odpowiedzieć na pytania z podstawy programowej zadawane przez nauczyciela. Każda błędna odpowiedź była karana dodatkowym pytaniem. Wszystkim podobała się ta forma nauki, gdyż mogli sprawdzić jak szybko myślą w zetknięciu z małym stresem publicznego wystąpienia i presją czasową.

Joanna Karwowska

Skip to content