Ferie w przedszkolu

Ferie zimowe dla dzieci to czas beztroskich zabaw i odpoczynku, to dni w których do przedszkola uczęszcza mniejsza grupa przedszkolaków.

Ten czas, upłynął nam bardzo szybko i  twórczo. Był okazją do wspólnej zabawy z koleżankami i kolegami z innych grup.

Nasze przedszkole zorganizowało wiele ciekawych i różnorodnych zajęć, aby dzieci nie nudziły się, a chętnie jak zawsze przychodziły  do przedszkola.

W pierwszym tygodniu nasze Panie przybliżyły dzieciom tematykę dokarmiania ptaków zimą. Systematycznie odwiedzaliśmy ptaki, które przylatują do naszego przedszkolnego karmika oraz w pobliskim parku.  Podczas dokarmiania ptaków, dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele zwierząt mogłoby nie przeżyć trudnych, zimowych warunków. Jednocześnie jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na los zwierząt. Już teraz wiemy, że możemy pomóc ptakom przetrwać zimę.

Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach, plastycznych z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, muzyczno- tanecznych, zabawach dydaktycznych, konstrukcyjnych  oraz ruchowych. Dzieci chętnie  słuchały czytanych bajek przez  nauczyciela, które rozwijały ich wyobraźnie, kreatywność, pobudzały do działania i zdrowej rywalizacji.

Każdy dzień wypełniony był zajęciami o charakterze integracyjnym, twórczym oraz rozwijającym komunikację w grupie.

W drugim tygodniu ferii dodatkową atrakcją było wyjście do Centrum Zabaw „ Rio”, gdzie w bawialni czekały na dzieci różne atrakcje min. zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampolina czy mini pojazdy. Te wszystkie zabawy z pewnością wpłynęły na rozwój sprawności ruchowej oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Pobyt w sali zabaw dostarczył wielu wrażeń i radości. Zadowolone i z uśmiechem na twarzy przedszkolaki wróciły do przedszkola. Można zatem stwierdzić, że wyjście było udane i na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

Jak widać dzieci czas zimowych „wakacji” spędziły bardzo aktywnie i z pewnością nie miały czasu na nudę.

Staraliśmy się, aby czas spędzany w naszym przedszkolu mijał przyjemnie, bezpiecznie oraz sprawiał dzieciom radość.

                                                                                                                Paulina Makowska

Skip to content