Wycieczka klas Ib i Ie gimnazjum do Torunia

Dnia 15 lutego 2017 roku klasy Ib i Ie gimnazjum pod opieką pani Marty Pankiewicz i pani Doroty Antczak oraz pana Jakuba Kostrzewskiego wybrały się na wycieczkę do Torunia. Celem wyprawy była popularyzacja nauk przyrodniczych, wiedzy technicznej, ochrony środowiska naturalnego oraz dziedzictwa kulturowego i wzbudzenie ciekawości świata poprzez zainteresowanie naukami przyrodniczymi, technicznymi oraz różnorodnymi formami aktywności kulturalnej i artystycznej, a także integracja zespołów klasowych. Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 7:30 w ponury i mroźny poranek. Pierwszym punktem wyjazdu było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty w pracowni biologicznej oraz oglądali je pod mikroskopem, a także zwiedzali wystawy stałe, które wzbudzały szczególne zainteresowanie. Kolejnym punktem był Dom Legend Toruńskich, w którym młodzież usłyszała najważniejsze legendy dotyczące historii „stolicy piernika” w bardzo ciekawy, a przede wszystkim humorystyczny sposób. Myślę, że ta wycieczka spełniła oczekiwania uczniów. Traktowana była nie tylko jako przyjemne spędzenie czasu, ale wzbogaciła przede wszystkim ich wiedzę.

Marta Pankiewicz

Skip to content