Turniej w grę SUPERFARMER w szkole podstawowej

Superfarmer to znana gra planszowa autorstwa polskiego matematyka Karola Borsuka wydana pierwotnie w 1943 roku jako Hodowla zwierzątek. W grze może brać udział od dwóch do sześciu graczy, którzy prowadzą swoje farmy. Hodować można króliki, owce, świnie, krowy oraz konie. Dodatkowo gracz może nabyć małego i dużego psa, które chronią jego inwentarz przed lisem  i wilkiem. Ostatni element zestawu stanowią dwie dwunastościenne kostki, na których umieszczono wizerunki zwierząt hodowlanych oraz szkodników (lisa i wilka).

Jedyny ocalały w czasie wojny egzemplarz gry znajduje się w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie co roku odbywa się ogólnopolski finał turnieju w Superfarmera.

Podczas grania w Superfarmera dzieci ćwiczą:

  • podejmowanie decyzji
  • analizowanie sytuacji i ocenianie ryzyka
  • liczenie i przeliczanie na pary
  • tworzenie strategii
  • myślenie kilka kroków naprzód
  • przewidywanie skutków.

W ostatnim tygodniu przed feriami pod czujnym okiem p. Karoliny Szałek, p. Gabrieli Goszcz, p. Klaudii Majewskiej-Rybackiej oraz p. Andrzeja Gołębieskiego w podstawówce Długosza odbył się szkolny turniej w Superfarmera. W rozgrywkach wzięło udział prawie 70 uczniów naszej szkoły, z których do finału przeszło 20 osób. Podczas niezwykle emocjonujących rozgrywek finałowych udało wyłonić się 4 zwyciezców, a są nimi:

  • Franciszek Wszelak (kl. 2a) – I miejsce
  • Aleksander Kwiatkowski (kl. 3b) – II miejsce
  • Krzysztof Zasada (kl. 3b) – III miejsce
  • Tomasz Darowski (kl. 6) – IV miejsce

W organizacji turnieju wsparło nas wydawnictwo GRANNA, które ufundowało nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników. Serdecznie dziękujemy!

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

Klaudia Majewska-Rybacka

Skip to content