Szkolenie: Laboratoria IBSE 2017. Biologia na wynos

W dniach 13- 14 lutego 2017 r. dwie nauczycielki biologii: pani Ewa Bieniek i pani Agata Jankowska-Pakulska uczestniczyły w kursie doskonalącym „Laboratoria IBSE 2017 – Biologia na wynos”. Zajęcia odbywały się w laboratorium Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Była to już kolejna edycja tego typu szkoleń, którym patronuje firma biotechnologiczna Amgen Teach. W Polsce szkolenia z ramienia firmy organizuje Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

Metoda IBSE ma za zadanie pobudzać do kreatywnego myślenia, uczyć pracy zespołowej oraz samodzielnego planowania doświadczeń. Obie panie przez dwa dni zgłębiały tajniki tej metody, empirycznie sprawdzały jej zastosowanie, wspólnie z innymi nauczycielami opracowywały metody, w jaki sposób można wykorzystać realizowane podczas zajęć doświadczenia na lekcjach w szkole.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty i pełni nowych pomysłów powrócili do swoich miejsc pracy.

Agata Jankowska-Pakulska i Ewa Bieniek

Skip to content