Apel poświęcony pamięci Biskupa Romana Andrzejewskiego

Dnia 24 lutego wspominaliśmy niezwykłą postać śp. biskupa Romana Andrzejewskiego. Z tej okazji odbył się apel, przygotowany przez uczniów klasy II A, który wprawił nas w zadumę i był okazją do oddania szczególnego szacunku osobie, która na nowo tchnęła życie w mury naszej szkoły. Odkryliśmy ścieżkę powołania, prace naukowe, a także wielką miłość i zaangażowanie biskupa w życie szkoły Długosza. Wspominaliśmy wspólne akademie, msze święte, a także wycieczki, które organizował. Na koniec oddaliśmy jego duszę Panu w opiekę, bo jak sam napisał: „Pamięć o zmarłych jest wolna od egoizmu i wyraża czystą, prawdziwą miłość. Nie spodziewamy się jakiejkolwiek korzyści, chyba tylko tego, że gdy dusze oczyszczone pójdą do nieba, wstawiać się będą za nami u samego Boga”.

Julia Perlikowska (IIA)

fot. K. Jabłoński

Skip to content