Stypendium im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego dla Piotra Mroczkowskiego

Dnia 23 lutego 2017 roku o godz. 16.00 w gmachu Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski po raz trzynasty odbyła się uroczystość wręczenia nagrody i stypendium Fundacji Solidarna Wieś. Zebranych duchownych, posłów i senatorów, ludzi związanych z wsią i zaproszonych gości powitał Sekretarz Generalny KEP – ks. bp Artur Miziński. Laudację na cześć tegorocznego laureata wygłosił ks. abp Józef Michalik. Wręczenia nagrody dokonał metropolita gnieźnieński, Prymas Polski abp Wojciech Polak. Laureatem za rok 2016 został ks. prałat Kazimierz Kaczor, kapłan walczący o zachowanie prywatnej własności ziemi oraz odzyskiwanie dla kultu kościołów i cerkwi bieszczadzkich. Doświadczył za to szykan i skazywany był na więzienie. Stypendium im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego na rok szkolny 2016/2017 przyznano Piotrowi Mroczkowskiemu – uczniowi klasy II B LO, którego opiekunem był ks. dr  Jacek Kędzierski.

Wspomniana fundacja powstała w 1997r. i od r.2004 przyznaje nagrody i stypendia im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego, reaktywatora naszej szkoły.

Pragnę złożyć podziękowania na ręce  Przewodniczącego Rady Fundacji Solidarna Wieś – p. Sławomira Siwka, Prezesa Zarządu – p.  Zenona Sułeckiego oraz dyrektora ZSK – ks. dr. Jacka Kędzierskiego za okazaną życzliwość i pomoc stypendialną.

Piotr Mroczkowski

fot. ks. P. Dykowski

Skip to content