Zwycięstwo w językowych potyczkach

23 lutego 2017 roku w Gimnazjum nr 3 we Włocławku odbyły się „Ósme Międzygimnazjalne Potyczki Językowe”.

Zespół Szkół Katolickich reprezentowała drużyna trzecioklasistek w składzie: Agata Balcerowska, Sara Jabłońska oraz Alicja Listewnik. Dziewczyny pokonały wszystkich konkurentów i zwyciężyły w tej językowej rywalizacji. Warto dodać, iż o laury walczyły drużyny z sześciu gimnazjów. Dziewczyny musiały wykazać się umiejętnościami i wiedzą z zakresu ortografii, gramatyki i stylistyki. Ponadto zadaniem drużyny było przygotowanie plakatu reklamującego język ojczysty. „Międzygimnazjalne Potyczki Językowe” stały się bardzo ważnym regionalnym konkursem, w którym gimnazjaliści mogą sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Dziewczyny przygotowywały się do niego pod kierunkiem p. Anety Jabłońskiej, a opiekę w czasie tych intelektualnych zmagań sprawowała p. Anna Darowska.

Serdecznie gratulujemy Zwyciężczyniom!

AJ

Skip to content