IX Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

W dniu 24 lutego 2017 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku  wzięli  udział w konkursie poświęconym pamięci Stanisława Zagajewskiego, wybitnego włocławskiego artysty rzeźbiarza, który większą część swojego życia mieszkał i tworzył w naszym mieście. Konkurs miał na celu  propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijał wyobraźnię przestrzenną oraz  dawał możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami konkursu. W konkursie brało udział ponad stu uczestników .

Szkołę Podstawową reprezentowali: Maja Ostrowska kl.6, Zofia Kwiatkowska kl.5, Tomasz Wojciechowski kl.5, Aleksandra Basis kl.5 i Aleksandra Arkuszewska kl.6. Opiekunem uczniów była p. Bożena Sobierajska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 4 kwietnia 2017 roku.

Uczestnikom konkursu gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!!!

Bożena Sobierajska

 

 

Skip to content