Ostatki w Długoszu

Zgodnie z polską tradycją, zakończenie karnawału odbywa się w radosnej atmosferze, a niekiedy jest wręcz huczne. Stanowi to kontrast do nadchodzącego czasu wielkopostnej zadumy.

W związku z ostatkami młodzież Zespołu Szkół Katolickich miała okazję odbycia muzycznej podróży po świecie – w szkole wystąpiło bowiem Łódzkie Trio “Złota Trąbka”: p. Maciej Malec- prowadzący spotkanie i grający na puzonie oraz na rogu, p. Marcin Błoszyk – grający na trąbce, a także  p. Wojciech Stępniak – grający na instrumentach klawiszowych. Muzycy zagrali znane melodie, zaczynając od polskiej “Prząśniczki”, poprzez jedną z pieśni neapolitańskich, gorące rytmy hiszpańskie, greckie i brazylijskie, a na pełnym emocji argentyńskim tangu kończąc. Pojawiły się także słynne motywy filmowe oraz szlagiery orkiestry  Glenna Millera. Dodatkowo prowadzący przybliżył budowę i działanie instrumentów dętych blaszanych. Chętni mogli nawet spróbować wydobyć z nich jakiś dźwięk…

Zaproszenie muzyków to bardzo dobry pomysł. Dopełnia edukację kulturalną. Na pewno rozwija wrażliwość na różne formy muzyki. Nie od dziś wiadomo, że muzyka łagodzi obyczaje.

W godzinach popołudniowych młodzież nadal mogła bawić się przy muzyce, choć zdecydowanie innej. Otóż odbyła się, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, dyskoteka.

A. Sz.

Skip to content