Wojewódzki konkurs o Wielkich Polakach – podsumowanie etapu rejonowego

W dniu 24.02.2017 r. w gmachu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników oraz wręczenia dyplomów i nagród zwycięzcom etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach „Św. Jan Paweł II w województwie kujawsko – pomorskim: obecność
i dziedzictwo”. Mam zaszczyt poinformować, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum, którzy spisali się wyśmienicie, zajmując w regionie obejmującym miasto Włocławek oraz powiat radziejowski pierwsze trzy miejsca. Pierwsze miejsce zdobyła Aleksandra Pikulska – uczennica klasy IIIb, która jako nagrodę otrzymała piękny rower ufundowany przez organizatorów konkursu. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Łącka – uczennica klasy III B, a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Sikorskiemu – uczniowi klasy I a, którzy otrzymali piękne albumy, upamiętniające pobyt św. Jana Pawła II na ziemi kujawsko – pomorskiej.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu pogratulował i podziękował ks. dr Paweł Nowogórski – dyrektor Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, głównego organizatora konkursu. Głos zabrali również zaproszeni goście, a wśród nich prof. Waldemar Rozynkowski – autor artykułów naukowych o związkach Jana Pawła II z ziemią kujawską i pomorską, z których korzystała młodzież, przygotowując się do konkursu. Galę uświetnił również montaż słowno–muzyczny, przygotowany przez uczniów Gimnazjum
nr 14 im. Jana Pawła II we Włocławku oraz ludowego zespołu „Kujawy”.

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ks. Łukasz Sztylka

fot. K. Jabłoński

Skip to content