Ewa Budzińska i Konrad Weber laureatami XXII Wojewódzkiego Konkursu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

W minioną sobotę – 18 marca – w Zespole Szkół nr 4 odbył się XXII Wojewódzki Konkurs Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczestnicy prezentowali własne interpretacje wierszy Baczyńskiego w dwóch kategoriach: recytacja i poezja śpiewana. Reprezentujący Zespół Szkół Katolickich duet: Ewa Budzińska z klasy II B  i Konrad Weber z klasy II A wystąpili w drugiej z wymienionych kategorii i zajęli II miejsce. Pierwszego miejsca jury nie przyznało.

Serdecznie dziękuję Ewie, która oczarowała słuchaczy swoim pięknym głosem  i Konradowi, który akompaniował koleżance. Młodzi artyści połączyli miłość do muzyki z szacunkiem do słowa poetyckiego, opracowując niebanalne interpretacje wierszy.  Sobotnie deszczowe przedpołudnie stało się dzięki nim czasem prawdziwej uczty dla ducha.

A. Szumińska

Skip to content