Długosz pożegnał już zimę… – 41. Rajd PTTK

W sobotę  18 marca 2017 r. odbył się  41. Rajd „Topienie Marzanny” zorganizowany przez włocławski odział PTTK. Grupa ponad 190 osób z 9 placówek z regionu, ( w tym liczna grupa uczniów z  Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza – ponad 60 osób wraz z opiekunami ) spotkała się na osiedlu Kazimierza Wielkiego przy drodze na Rybnicę. Celem wyprawy, jak sama nazwa wskazuje, było powitanie wiosny, a wraz z jej nadejściem zmobilizowanie młodzieży do aktywności fizycznej na łonie natury. Chociaż aura nie sprzyjała, uczestnicy dziarsko maszerowali  lasami  wzdłuż jeziora Rybnica przez Józefowo aż do włocławskiej tamy , gdzie przy Kościele  pw. Matki Bożej Fatimskiej zakończył się rajd o długości ponad 10 km. Akcentem iście wiosennym, oprócz spaceru, był konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wykonane wiosenne lalki były pomysłowe i gustownie ubrane, a myśl o ich spaleniu napawała smutkiem i żalem. Marzanna z naszego Gimnazjum zajęła zaszczytne  III miejsce. Gratulacje !!! Ale jak obyczaj każe wszystkie bez wyjątku spłonęły w ognisku… Wiosna tuż, tuż!
W tym miejscu chciałabym bardzo podziękować opiekunkom rajdu za wytrwałość i opiekę nad naszymi uczniami: p. Ewie Bieniek, p. Agacie Nawrockiej , p. Kamili Kurdubskiej oraz Rodzicom za ten niezwykły czas: p. Zdzisławie Balcerzak i p. Dorocie Lewandowskiej.
Uczestnikom rajdu za niesamowicie pozytywna energię, zdyscyplinowanie i wyśmienite humory dziękuję w imieniu wszystkich opiekunów.

Aneta Pawłowska

Skip to content