Sukces naszych gimnazjalistów w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki

W piątek 17 marca 2017 r. odbył się, poprzez platformę edukacyjną mCourser, finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki. Przez 90 minut uczniowie musieli zmierzyć się z 15 zadaniami,  wykazując się wiadomościami i umiejętnościami poszerzającymi treści nauczania podstawy programowej ze szczególnym uwzględnieniem algorytmiki. Aby otrzymać tytuł laureata,  trzeba było zdobyć co najmniej 90 punktów na 100 możliwych do uzyskania, aby zostać finalistą wystarczyło zdobyć 30 punktów.

Spośród czterech gimnazjalistów, którzy przystąpili do finału konkursu w naszej szkole, trzech uzyskało tytuł laureatów, a jeden tytuł finalisty.

Laureaci:

  • Jakub Prokopczyk z kl. IIa  (100 punktów),
  • Tymoteusz Rózik z kl. Ia (100 punktów),
  • Szymon Bieniek z kl. Ia (93 punkty).

Finalista:

  • Mateusz Betke z kl. IIa (86 punktów).

Na uwagę zasługuje fakt, że są to uczniowie klas I i II i że dwóch z nich uzyskało maksymalną liczbę punktów, a finaliście zabrakło niewiele punktów do tytułu laureata.

Jadwiga Piasecka

Skip to content