Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła

23 marca, po raz kolejny, odbyły się Włocławskie Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Jak co roku, i tym razem swoje stoisko w Hali Mistrzów przygotował Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II A i II B liceum pod opieką pana Macieja Ziółkowskiego.

Podobnie jak w latach poprzednich, tak i tym razem zainteresowanie naszą szkoła było duże i nasi uczniowie musieli odpowiadać na szereg pytań związanych z ofertą edukacyjną Długosza. Najczęściej zdawane  przez gimnazjalistów pytania dotyczyły poziomu nauczania, możliwości wyboru przedmiotów rozszerzonych, nauczanych języków obcych oraz atmosfery panującej w naszej szkole.  Dużym powodzeniem cieszył się folder z podstawowymi informacjami o zespole szkół.

Miłymi akcentami tego przedpołudnia były na pewno liczne spotkania – czasami przypadkowe – z byłymi długoszakami lub ich rodzicami, którzy z dumą i radością odwiedzali nasze stanowisko. Te sentymentalne powroty sięgały aż pierwszych roczników naszych maturzystów, jak i tych  niedawnych absolwentów naszej szkoły. Wszyscy wspominaliśmy czasy wspólnej nauki i zabawy.

Z racji uczestnictwa w targach  wielu szkół gimnazjalnych z Włocławka i okolic, mamy nadzieję, że taka promocja szkoły zaowocuje dużą frekwencją podczas Drzwi Otwartych, a później przełoży się na znakomity nabór do naszego liceum.

Jako osoba odpowiedzialna za udział Zespołu Szkół Katolickich w tym corocznym wydarzeniu, chciałbym serdecznie podziękować moim pomocnikom: Katarzynie Chruściel, Julii Perlikowskiej, Oliwii Wawrzeła, Wiktorowi Targańskiemu, jak również panom: Krzysztofowi Jabłońskiemu, Dariuszowi Goldewiczowi i wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc przy organizacji tego przedsięwzięcia.

Maciej Ziółkowski

 

Skip to content