Długoszacy stypendystami programu Prymus Pomorza i Kujaw

W piątek, 24 marca, uczniowie naszego gimnazjum: Alicja Listewnik, Julita Orankiewicz, Leszek Jaworski, Kacper Kotkiewicz i Adam Piętowski, na zaproszenie Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego oraz Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Domiceli Kopaczewskiej, udali się do Torunia, by wziąć udział w gali wręczenia listów gratulacyjnych dla najlepszych stypendystów programu Prymus Pomorza i Kujaw. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie wybitnych gimnazjalistów województwa.Konferencja naukowa odbywała się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i oprócz części oficjalnej z udziałem Dyrektor Domiceli Kopaczewskiej, Wicekurator Marii Mazurkiewicz oraz Dyrektora CN Młyn Wiedzy dr Moniki Wiśniewskiej, miały miejsce warsztaty dla uczniów o wybranej przez nich tematyce, a dla dyrektorów panel dyskusyjny – Uczeń zdolny: fakty i mity, w którym dyrektor i nauczyciele najlepszej szkoły w Polsce- toruńskiego GiLA oraz dyrektorzy dwóch małych szkół o dużych sukcesach dzielili się swoimi doświadczeniami z pracy z uczniami zdolnymi. Konkluzja z dyskusji była następująca: wszystkie dzieci są zdolne, a to, czy osiągają sukcesy, w dużej mierze zależy od nauczyciela, który zaszczepi pasję do danej dziedziny wiedzy czy sztuki. Trzeba dbać o to, by uczeń, biorąc udział w zbyt wielu konkursach jednocześnie, nie „wypalił się”edukacyjnie, by chciał całe życie poznawać, odkrywać, dociekać.

Konferencja w Młynie Wiedzy była niezwykłym doświadczeniem. Miło nam było usłyszeć gratulacje i słowa sympatii pod adresem „Długosza” od pani dyrektor Domiceli Kopaczewskiej oraz pani wicekurator Marii Mazurkiewicz w kuluarowych rozmowach podczas lunchu. Szkoda, że nie mógł wziąć w niej udziału pierwszoklasista, Kacper Kaznowski, który również otrzymał zaproszenie.

Mam świadomość, że jeszcze wielu naszych gimnazjalistów mogło znaleźć się w tym gronie, gdyby stworzyli dla siebie plan rozwoju. A ponieważ stypendium wiąże się z gratyfikacją finansową, dlatego zachęcam do zapoznania się z jego regulaminem na stronie internetowej projektu: www.prymus.kujawsko-pomorski.pl i zgłoszenia w kolejnej edycji.

W konferencji miała zaszczyt towarzyszyć naszym Prymusom pisząca te słowa wicedyrektor Sławomira Lewandowska.

Poniższe zdjęcia pochodzą z zasobów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
fot. Mikołaj Kuras

Skip to content