II Kujawsko-Pomorskie Zawody Programistyczne

24 marca 2017 roku dwójka naszych informatyków: Dominik Mistera oraz Michał Piątkowski wzięła udział w ogólnopolskich zawodach programowania w języku JAVA/C++. Zawody są okazją do zademonstrowania i doskonalenia umiejętności w indywidualnym rozwiązywaniu problemów informatycznych. Umożliwiają one nawiązanie kontaktów między uczniami, studentami, firmami informatycznymi oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi programowaniem i algorytmami, z różnych szkół i miejscowości. Pozwalają poznać specyfikę tego rodzaju rywalizacji oraz pomagają przygotować się do ewentualnego uczestnictwa w zawodach typu ACM International Collegiate Programming Contest, Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym czy konkursach takich jak Olimpiada Informatyczna, Internetowe Mistrzostwa Polski w Programowaniu.

W zawodach brało udział tylko sześciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozostali uczestnicy reprezentowali wydziały informatyczne uczelni wyższych z całego kraju! W tak doborowym gronie Dominik wywalczył 10 miejsce, a Michał 11 (do zawodów zakwalifikowano 50 uczestników). O tym, że niewiele ustępowali studentom czwartego i piątego roku kierunków: algorytmy i programowanie, niech świadczy fakt, iż o miejscach decydował tylko czas poświęcony na ich rozwiązanie. Nasi uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami i problemami algorytmicznymi i pozostawili w tyle wielu studentów.

Paweł Gmys

Skip to content