Niebieski bieg dla autyzmu

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole został zorganizowany „Niebieski bieg”, poprzez który uczniowie solidaryzowali się z osobami z autyzmem. Autyzm jest zaburzeniem, które wpływa szczególnie na trudności w zakresie relacji społecznych, porozumiewania się, wyobraźni, sztywności zachowań. Uczniowie ubrani byli, zgodnie z kolorystyką przypisaną do autyzmu, w niebieskie koszulki, a w dłoni trzymali niebieskie balony.

Podczas długiej przerwy uczniowie zaproszeni zostali do w świetlicy szkolnej, aby przyjrzeć się wyświetlanym prezentacjom multimedialnym, które miały na celu pogłębienie wiedzy nt. autyzmu. Uczniowie otrzymywali niebieskie chmurki, które przyczepiali do ubrania, aby podkreślić tematykę dzisiejszego dnia.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas gimnazjalnych, które włączyły się w akcję „Niebieskiego biegu dla autyzmu”.

Organizatorzy:
Paulina Kłonowska
Sandra Iwańska
Paulina Iwańska
Krzysztof Łodygowski

Skip to content