Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Krąg”.

Miło nam poinformować, że dotarły do szkoły wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Organizatorem tego konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie i jest on przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy o miejscu Polski w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym). Konkurs propaguje polską tradycję, obrzędy, zabytki jako wartości ponadnarodowe. Aktywizuje miłośników historii poprzez prezentowanie  i honorowanie ich dokonań.

Uczestnicy mogą wziąć udział‚ w jednej z dwóch form konkursu: teście konkursowym z zakresu historii oraz  konkursie prac indywidualnych.

W pierwszej z nich najlepszy wynik w szkole uzyskała Aleksandra Łącka z klasy III b gimnazjum (opiekun p. Anna  Baranowska) w drugiej  – Zuzanna Kaczmarek z klasy I e gimnazjum (opiekun p. Aleksandra Rusin). Serdecznie gratulujemy.

Anna Baranowska

Skip to content