SP Długosza zwycięzcą w konkursie nt. autyzmu

W tym roku świetlica naszej szkoły włączyła się w obchody Światowego Dani Autyzmu. Autyzm diagnozuje się u około 1 na 100 dzieci, dlatego tak ważne jest poszerzenie wiedzy na temat tego zaburzenia już u najmłodszych. Nasi uczniowie podczas zajęć w świetlicy zostali zapoznani z informacjami na temat autyzmu, mieli możliwość obejrzenia materiałów multimedialnych ukazujących świat widziany oczami osoby autystycznej. Nasza świetlica wzięła także udział w konkursie plastycznym pt. “Niebieskie natchnienie” organizowanym przez SP nr 20 we Włocławku w ramach akcji “Dwudziestka na niebiesko” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Włocławek dr Marka Wojtkowskiego w którym nasi uczniowie odnieśli olbrzymi sukces. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie – szkolnym wyłoniliśmy 5 prac, które przeszły do drugiego etapu – międzyszkolnego. W bardzo silnej konkurencji ponad 50 zgłoszeń, praca Kasi Thorsen, uczennicy klasy 4a zajęła 1. miejsce w kategorii klas 4-6. Praca Wiktorii Markowskiej uczennicy klasy 2c zajęła 2. miejsce w kategorii klas 1-3. Rozdanie nagród odbyło się 31.03.2017 w Szkole Podstawowej nr 20 we Włocławku. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy a ich prace można podziwiać na wystawie w  świetlicy szkolnej
Opiekunem konkursu była p. Monika Kwiatkowska. Serdecznie gratulujemy laureatkom !!!
Skip to content