Egzamin gimnazjalny – języki obce

Piątek 21 kwietnia to ostatni dzień tegorocznych egzaminów gimnazjalnych – sprawdzenie znajomości języków obcych. Większość długoszaków wybrała język angielski, choć byli i tacy, którzy zdawali język niemiecki, a także j. francuski.  O godz. 9.00 rozpoczął się egzamin w zakresie podstawowym, a o 11.00 uczniowie pisali test na poziomie rozszerzonym. Trwały one 60 minut z wydłużonym o połowę czasem dla dyslektyków. Pierwsza część egzaminu językowego na każdym poziomie to sprawdza znajomość języka poprzez wykonywanie zadań odsłuchiwanych z płyty. Potem jest czas na zadania pisemne. Uczniowie Długosza zdawali się być zadowoleni po napisanym egzaminie. Na pewno 100% wynik egzaminu mają laureaci, a pozostali uczniowie o efektach swoich zmagań dowiedzą się dopiero w połowie czerwca.

L.W.

 

 

Skip to content