Nauczyciele i LEGO® MINDSTORMS Education EV3

W sobotę 22 kwietnia 2017 r. odbył się kurs z robotyki EV3, którego celem było przygotowanie nauczycieli do korzystania z zestawów LEGO® Education w pracy dydaktycznej. Prowadził go p. Bartosz Sobkowiak – trener Akademii LEGO® Education.

Podczas zajęć poznaliśmy podstawy konstruowania i programowania robotów. Zbudowaliśmy roboty, łącząc klocki LEGO z programowalnym klockiem EV3, motorami, czujnikami kolorów, dotyku, żyroskopem i kablami. Korzystając z oprogramowania wizualnego na tablecie konstruowaliśmy z bloków programy, które kontrolowały zachowanie robotów. Programy były wgrywane przez Bluetooth do klocka EV3, czyli mózgu robota. Nasze roboty poruszały się, omijały przeszkody lub zawracały, zatrzymywały się w wyznaczonym miejscu.

Zaprezentowane nam innowacyjne narzędzie edukacyjne doskonali umiejętności logicznego myślenia, rozwija kreatywność i wprowadza w świat programowania. Warto je wykorzystać podczas zajęć szkolnych.

Jadwiga Piasecka

Skip to content