Duże zainteresowanie otwartą lekcją chemii

Aż czternaścioro uczniów szkół podstawowych uczestniczyło w otwartej lekcji chemii, która w piątek, 21 kwietnia, odbyła się w gmachu naszej szkoły przy ul. Łęgskiej 26. Wszyscy uczniowie zadeklarowali, że od września zamierzają podjąć naukę w ZSK!

Lekcję przygotował i poprowadził Konrad Trokowski, ale słowo wstępne do zebranych kandydatów i ich rodziców powiedział dyrektor ZSK – ks. dr Jacek Kędzierski. Rodzice usłyszeli o planach dostosowania budynku szkoły do reformy edukacji oraz profilach klas, które powstaną w szkole podstawowej. Po ciekawej przemowie księdza dyrektora nadszedł czas na lekcję.

Zajęcia nastawione były na zabawę chemią i prezentację bogatego wyposażenia pracowni chemicznej szkoły. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą teoretyczną na temat składników powietrza, ale w większości po raz pierwszy w życiu samodzielnie wykonali doświadczenia chemiczne. Uczestnicy lekcji otwartej mogli sprawdzić palność tlenu, dwutlenku węgla i wodoru, spalić magnez w powietrzu, napompować balon bez użycia własnych płuc oraz sprawdzić zawartość procentową tlenu w atmosferze sali chemicznej. Na koniec uczniowie z pomocą rodziców rozwiązali test podsumowujący i utrwalający zdobytą wiedzę, a dla najlepszych przewidziano słodkie nagrody – niespodzianki.

Na zajęciach obecni byli przedstawiciele uczniów naszej szkoły oraz laureatów przygotowanych do konkursów przez pana Konrada Trokowskiego. Omówili oni ogólne zasady panujące na lekcjach chemii, atmosferę i wzajemne relacje pomiędzy nauczycielem i uczniami oraz sposób przygotowania do konkursów chemicznych.

Mamy nadzieję, że ze wszystkimi uczestnikami otwartej lekcji chemii spotkamy się od września w szkolnych ławach „dużego Długosza”. Pomimo reformy edukacji, nadal chcemy być najlepszą chemiczną szkołą we Włocławku, a także ścigać liderów z Torunia i Bydgoszczy!

W najbliższy czwartek, 27 kwietnia, w budynku naszej szkoły przy ul. Łęgskiej 26 w godz. 15:00-17:30 odbędą się Drzwi Otwarte. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin w pracowni chemicznej, gdzie przygotowaliśmy ciekawe doświadczenia i pokazy. Będzie oczywiście możliwość rozmowy z nauczycielami i uczniami na wszystkie nurtujące Państwa tematy.

Jeśli będzie zainteresowanie ze strony kandydatów i ich rodziców, możliwe jest oczywiście przeprowadzenie kolejnej otwartej lekcji chemii w naszej szkole. Chęć taką należy koniecznie zgłosić mailowo na adres: konrad.trokowski@zskdlugosz.pl

Do zobaczenia w Długoszu!

Konrad Trokowski

Skip to content