Dzień Tańca w przedszkolu.

W poniedziałek  24 kwietnia br.,  obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Tańca. Jak powszechnie wiadomo, taniec to wspaniała forma aktywności ruchowej dająca wiele radości i zadowolenia.

Tego dnia przedszkolaki przybyły do przedszkola w tanecznych nastrojach. Dziewczynki założyły sukienki do tańca, zaś chłopcy kolorowe stroje. Zabawę rozpoczęliśmy od radosnego powitania tańcem integracyjnym. Następnie dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie mamy rodzaje tańca, spróbować określić, co to za taniec oraz zaprezentować sposób wykonania danego tańca. Wspólny taniec belgijski dodał energii i podniósł poziom euforii na dalszą część zabawy. Nie zabrakło tańca z rekwizytami, dzieci tańczyły ze wstążkami, chustami oraz pomponami.

Był to wspaniały dzień, pełen radości, wspólnej i wesołej zabawy, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

                                                                                              Paulina Makowska

Skip to content