Kwietniowa środa u Długosza

Jak w każdą ostatnią środę miesiąca, tak i w tę, rodzice uczniów gimnazjum i liceum ZSK mieli możliwość spotkania z nauczycielami. Po wiosennej przerwie świątecznej, po egzaminach gimnazjalnych, w przededniu matur licealistów, niewiele czasu zostało do zakończenia II półrocza, co wiąże się ze staraniami o jak najwyższe noty. Dlatego też zainteresowani rodzice, w ramach indywidualnych konsultacji z nauczycielami, od godziny 16.00 do 18.00 mogli skorzystać z możliwości porozmawiania z nauczycielami i wychowawcami o postępach bądź kłopotach swoich dzieci.
Spotkania poprzedziła Msza św. odprawiona o godz. 16.00 w szkolnej kaplicy przez ks. Marcina Lewandowskiego i ks. Łukasza Sztylkę, który również do niewielkiej grupy obecnych skierował homilię. Odnosząc się do Słowa Bożego, kaznodzieja zwrócił uwagę na potrzebę głębokiej relacji z Bogiem w świecie, w którym nie brakuje przemocy i zła. W bardzo sugestywny sposób podkreślił znaczenie zmartwychwstania Pana Jezusa, które nadaje sens ludzkiemu życiu, a także konieczność zaufania Bożemu Miłosierdziu.

L.W.

Skip to content