Msza Święta w ksościele św. Witalisa na zakończenie roku szkolnego maturzystów

Słowa znanej nam piosenki Krzysztofa Krawczyka „Upływa szybko życie…” uświadamiają wszystkim nieunikniony i niczym niepowstrzymany bieg czasu! Po kilku latach spędzonych w murach “Długosza” nadeszła chwila rozstania dla naszych maturzystów.

Pożegnanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej 27 kwietnia o godzinie 9.00  w kościele pod wezwaniem Świętego Witalisa w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku. Liturgii przewodniczył JE ks. bp Wiesław Alojzy Mering, a stosowne słowo wygłosił ksiądz kapelan Janusz Bartczak.

Wśród zgromadzonych uczniów, wychowawców i pracowników szkoły pojawili się również rodzice.

Wielu spośród naszych absolwentów godnie reprezentowało „Długosza” w różnego rodzaju konkursach, olimpiadach i zawodach. Wyrazem uznania i podziękowania za ich pracę były słowa od Księdza Dyrektora. Natomiast najlepsi uczniowie otrzymali medale i nagrody w następujących kategoriach:

  • za zaangażowanie w misję ewangelizacyjną: Paulina Słowińska uczennica klasy IIIA i Maria Piątkowska uczennica klasy IIIB
  • za najwyższy wynik w nauce: Jeremi Lewandowski uczeń klasy IIIA
  • za najwyższą frekwencję: Mateusz Wojciechowski uczeń klasy IIIA

Maturzyści nie zapomnieli o słowach podziękowań skierowanych do Księdza Biskupa, Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i wszystkich Pracowników szkoły. Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości była chwila, gdy młodzież, zwróciła się do Księdza Dyrektora oraz do Księdza Biskupa słowami: ,,Szkoła jest jak okręt płynący po wzburzonych falach rzeczywistości. A każdy okręt, aby bezpiecznie mógł dopłynąć do portu, potrzebuje mądrego i dobrego kapitana.

Księże Dyrektorze! Ta szkoła ma szczęście, że za jej sterami stanął właśnie Ksiądz Dyrektor! Dzięki determinacji, a przede wszystkim oddaniu i sercu „Długosz” od siedemnastu lat spokojnie omija rafy trudności i nie rozbija się o skały niepowodzeń. Dziś, żegnając się z Księdzem Dyrektorem i całym Gronem Pedagogicznym, życzymy jeszcze wielu lat żeglugi, u kresu której czeka spokojny i bezpieczny port spełnionych marzeń.

Bezpieczne dotarcie do portu możliwe jest dzięki światłu latarni, która wskazuje kapitanowi odpowiedni kierunek. W ostatnich latach dla naszej szkoły i dla nas samych stał się nią niewątpliwie Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering. To Twoje, Drogi Ojcze, mądre decyzje, podejmowane już od 14 lat dla diecezji włocławskiej, przyczyniły się, do rozkwitu naszej szkoły. Dziękujemy za słowa, zarówno te wypowiedziane na forum publicznym, jak i te skierowane bezpośrednio do nas, długoszaków….” .

Dalsze uroczystości związane z zakończeniem odbędą się w dniu jutrzejszym.

Drodzy Maturzyści, dziękujemy Wam za Waszą radość, którą wnosiliście w mury naszej szkoły i życzymy Wam powodzenia na maturze!

Ksiądz Marcin Lewandowski

 

 

Skip to content