Drzwi Otwarte

W miniony czwartek, tj.27 kwietnia, Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza po raz kolejny otworzył swoje podwoje dla wszystkich zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną.

W tym dniu chcieliśmy zaprezentować przybyłej młodzieży i rodzicom, ile do zaoferowania ma nasza szkoła oraz przekonać do wstąpienia w szeregi długoszaków. Jak zwykle podczas Drzwi Otwartych, przygotowaliśmy szereg atrakcji dla naszych gości. Praktycznie każdy nauczany w szkole przedmiot miał swoje stoisko. Począwszy od różnego rodzaju eksperymentów chemicznych i fizycznych, poprzez prezentacje lektur szkolnych omawianych podczas lekcji języka polskiego, wystawy historyczne, popisy naszych tancerzy, możliwość sprawdzenia swoich zdolności i wiedzy z zakresu języków obcych, a skończywszy na matematycznych łamigłówkach – takie i inne atrakcje przygotowali nasi uczniowie wraz z nauczycielami. Oprócz typowo przedmiotowych stoisk były również punkty informacyjne Sodalicji Mariańskiej  czy też stoisko, gdzie można było uzyskać informacje dotyczące rekrutacji do liceum i internatu. Dodatkowo zachęcaliśmy do zapisania się do szkoły podstawowej, która wraz z nowym rokiem szkolnym będzie również działała przy ulicy Łęgskiej 26.

Tak przygotowane Drzwi Otwarte przyciągnęły wielu gości i cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony włocławian. Znalazło to swoje potwierdzenie, gdy podczas części oficjalnej tego dnia, czyli przemówienia ks. dr. Jacka Kędzierskiego, szkolna aula była wypełniona przybyłymi gośćmi. W trakcie swojego wystąpienia ks. dyrektor przedstawił bogatą ofertę edukacyjną szkoły, jej dotychczasowe dokonania i sukcesy oraz nakreślił zasady funkcjonowania w świetle reformy szkolnictwa. Zachęcał on również do kontynuowania nauki w gmachach naszej szkoły, podkreślając wysoki poziom nauczania, przywiązanie do wartości chrześcijańskich w wychowaniu, bezpieczeństwo uczniów oraz życzliwą atmosferę, w której mogą spędzić następnych kilka lat.

Powyższe sprawozdanie z Drzwi Otwartych jest tylko wycinkiem tego, co czekało na wszystkich przybyłych i z pewnością nie oddaje ogromu pracy, jaki cała społeczność Długosza włożyła w ich przygotowanie oraz wspaniałej atmosfery, jaka wtedy panowała. Głęboko wierzymy jednak, że warto było poświęcić czwartkowe popołudnie, aby przekonać młodzież z Włocławka i okolic, że Długosz to najlepszy możliwy wybór na wrzesień 2017.

Korzystając z okazji, chciałbym serdecznie podziękować WSZYSTKIM osobom, które w jakikolwiek pośredni lub bezpośredni sposób brały udział w przygotowaniach i samych Drzwiach Otwartych. W szczególności dziękuję paniom: Jadwidze Piaseckiej i Aleksandrze Rusin oraz młodzieży oprowadzającej przybyłych gości. Dziękuję za życzliwość, wyrozumiałość i po prostu okazaną pomoc.

Maciej Ziółkowski

Skip to content