Wycieczka edukacyjna do Torunia

26 kwietnia uczniowie klasy 1a, 2a i 2b udali się do kopalni wiedzy o świecie, którą jest Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy” w Toruniu. Podczas wizyty uczniowie mogli obejrzeć dwie stałe wystawy interaktywne:

„O Obrotach” – poświęconą idei koła i ruchu obrotowego,

„Rzeka” – obejmującą model rzeki Wisły od źródeł po ujście.Wystawy czasowe: Życie; Fenomeny elektryczności; Niemożliwe; Kalejdoskop – przewrotne oko; W ciągłym ruchu oraz Barwy ze słońca.

Uczniowie uczyli się tworzyć muzykę, poznawali zmysły, korzystali z pracowni kreatywnej, a przede wszystkim osobiście przeprowadzali eksperymenty i mogli stać się na chwilę prawdziwymi naukowcami.

Ponadto ogromne wrażanie na zwiedzających wywarł główny rekwizyt i wizytówka tej instytucji -wahadło Foucaulta. Umożliwia ono obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi.

Kolejną atrakcją wycieczki była wyprawa do Manufaktury Słodyczy, gdzie dzieci uczestniczyły w słodkich warsztatach, w trakcie których każdy miał szansę samodzielnie stworzyć smakowite lizaki. Podczas warsztatów dzieci mogły zapoznać się z procedurą oraz procesem powstawania słodyczy. Każde dziecko cierpliwie i z zapałem formowało swojego lizaka, którym mogło pochwalić się później przed rodzicami.

Po intensywnej nauce w Młynie Wiedzy oraz ciężkiej pracy kręcenia lizaków w Manufakturze uczniowie udali się na zasłużony posiłek do McDonalda, a później na Starówkę. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać piękne zabytkowe miasto jakim jest Toruń. Wrażeń było co niemiara, a prawdziwy młyn w głowie na długo pozostanie w naszej pamięci.

A. Stokfisz- Ozdoba, p. Joanna Filińska, p. M. Kwiatkowska

Skip to content